Mama Henia zadzwoniła pełna obaw mówiąc, że jej syn jest nieśmiały i że ciężko mu odnaleźć się w grupie. Po długiej rozmowie telefonicznej i pełna obaw zapisała Henia na półkolonie. „Tylko proszę go nie zmuszać do jedzenia” – usłyszeliśmy słowa zatroskanej mamy. Chłopiec pojawił się w poniedziałek i rzeczywiście nie chciał uczestniczyć w zajęciach i z niechęcią patrzył na kolejne posiłki. Wychowawcy jednak nie naciskali. Henio tylko obserwował zabawy dzieci. Z każdym kolejnym dniem było jednak coraz lepiej. We wtorek zjadł cały obiad, który okazał się PYSZNY. W środę chłopiec zaczął uczestniczyć w zajęciach i zabawach. Pod koniec tygodnia wyraźnie zżył się z grupą, dokazywał i żartował. Na pytanie mamy czy chce od września uczestniczyć w kursie językowym odpowiedział: „Pewnie”.

 

 

Olek nigdy nie lubił języka angielskiego i miał z nim wiele problemów. Pomimo zaangażowania rodziców i regularnych korepetycji sytuacja nie poprawiała się. Pomysł mamy, aby uczestniczyć w półkoloniach językowych przyjął z niechęcią i w poniedziałek stawił się naburmuszony. Od rana pytał z obawą kiedy będzie angielski i czy koniecznie musi być codziennie. Wybiła godzina 13:00 i lektor zaprosił dzieci do ogrodu na lekcję. Były zabawy językowe z piłką, balony, dobble i rysowanie. Okazało się, że angielski może być bardzo przyjemny i Olek chętnie uczestniczył w kolejnych zajęciach. „Szkoda, że nie uczy mnie pani w szkole” – powiedział po pierwszym dniu. Chłopiec zapisał się na kolejny turnus półkolonii.

 

Przedstawione historie ilustrują tylko niektóre problemy z jakimi przychodzą do nas dzieci i ich rodzice. Po okresie kwarantanny i zamknięcia szkół większość rodziców powtarza, że dzieci są spragnione zabaw, zorganizowanych zajęć i towarzystwa innych dzieci. W tym roku priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci, czyli półkolonie w małych grupach, czystość i dezynfekcja. W odpowiedzi na obawy rodziców podwyższyliśmy reżim sanitarny Sprawdź klikając tutaj.

 

Wakacje to czas odpoczynku i zabawy. Gry na świeżym powietrzu, quizy i zabawy ruchowe codziennie urozmaicają czas uczestnikom półkolonii.

 

Tematem przewodnim w lipcu są eksperymenty. Dzieci poznają świat przez doświadczenie i wraz z wychowawcą wyjaśniają obserwowane zjawiska.

 

 

Wszystkie dzieci są kreatywne, a zajęcia artystyczne i plastyczne pozwalają im tę kreatywność wyzwolić. Uczestnicy półkolonii wykonują prace z krepiny, bibuły, ziaren kawy, suszonych kwiatów, muliny, plasteliny a także tworzą origami.

 

 

Zajęcia językowe to ciekawe gry, zabawy ruchowe, piosenki, historyjki  i projekty, a także lekcje o kulturze różnych krajów i zwyczajach jakie tam panują. Dzieci uczą się nie tylko od lektorów, ale również od siebie nawzajem wymieniając się doświadczeniami.

 

 

 

Prawidłowy rozwój dzieci to codzienna porcja ruchu. Nie może zatem zabraknąć zajęć fitness z profesjonalną trenerką. A co robią dzieci na fitnessie?  Gimnastykują się, pokonują tory przeszkód, wykonują ćwiczenia na równowagę i współzawodniczą w grach zespołowych.

 

8 z 10 uczestników pierwszego turnusu zapisało się na kolejny termin półkolonii i większość z tej grupy jest zainteresowana kursem językowym od września.

 

* Imiona dzieci zostały zmienione.

 

Kliknij i sprawdź nasza ofertę!

 

Nie czekaj i zapisz swoje dziecko już dziś!