Ruszyły zapisy na rok 2024/25 Więcej informacji
503 791 391
531 691 865
Agata Tomczyk
Założycielka Szkoły

Właścicielka, nauczycielka i manager Szkoły. Już na studiach wiedziała, że nauczanie języka angielskiego to jej wielka pasja. Jej wizja szkoły językowej, to miejsce przyjazne dla każdego, gdzie w małych grupach i miłej atmosferze uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Propaguje pogląd, że najlepiej sprawdza się kombinacja wielu nowoczesnych metod nauczania wykorzystywanych w zależności od wieku członków grupy i rodzaju kursu.

Jest osobą, która wiele od siebie wymaga i wie, że najważniejszy dla Szkoły Brilliant jest rozwój, aby móc prowadzić coraz lepsze kursy dla coraz bardziej zadowolonych klientów. Często rozmawia z kursantami i ich opiekunami, chce poznać oczekiwania każdej osoby i zaradzić pojawiającym się problemom. Bardzo skrupulatnie weryfikuje również zatrudnianych lektorów. Dzięki temu wie, że są to osoby o najwyższych umiejętnościach, którym ufa i powierza edukację językową dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aleksandra Stasiek

Opiekun klienta

W Szkole Językowej Brilliant zajmuje się sprawami administracyjnymi, kontaktem z klientem, lektorami.

Pomaga w organizacji, aby przed zajęciami wszystko było „dopięte na ostatni guzik”.

Absolwentka studiów magisterskich na kierunku Administracja i polityka publiczna.
Ma doświadczenie w pracy biurowej w instytucjach publicznych jak Szpital czy Urząd Miasta, jak i również w prywatnych, zagranicznych firmach.

Praca w Brilliant daje jej możliwości rozwoju w każdej dziedzinie jak: marketing, obsługa klienta, administracja, a nawet finanse czy zarządzanie. Dzięki temu, każdy dzień daje nowe wyzwania, zadania.
Praca w obsłudze klienta daje jej dużo satysfakcji, poczucie, że pomogło się jakiejś osobie jest bardzo budujące.

W wolnym czasie lubi rozwiązywać krzyżówki, grać w strategiczne gry planszowe, a także aktywnie spędzać czas np. jeżdżąc na rolkach i rowerze.
Uważa, że podróże kształcą, dlatego stara się to robić tak często jak to możliwe.

Julia Pawlikowska

Opiekun klienta

Julia w szkole Brilliant pełni rolę opiekuna klienta oraz asystentki. To miejsce stanowi dla niej doskonałą szansę do rozwoju i podejmowania nowych wyzwań.

Jest absolwentką Filmu na Queen’s University oraz Filmu i Telewizji na Aberystwyth University w Wielkiej Brytanii. Jej pasją jest sztuka wizualna, zwłaszcza film dokumentalny i montaż.

Ponadto uwielbia aktywnie spędzać czas, podróżować i poznawać nowe miejsca, kultury i krajobrazy. Była uczestniczką programu Rotary Youth Exchange w Nowym Yorku.

Cieszy się, że może być częścią zespołu w Szkole Językowej Brilliant!

konrad pic

Konrad Nowotarski

Metodyk Szkoły Brilliant
Lektor specjalista

Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego od ponad 25 lat. Ma duże doświadczenie w pracy w innych krajach gdzie poznał uczniów pochodzących m.in. z Japonii, Turcji, Brazylii, Meksyku i krajów arabskich. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego przy Uniwersytecie Jagiellońskim i filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Jest również kwalifikowanym przez stan Kalifornia nauczycielem Pedagogiki Specjalnej.

Lubi podróże, dobrą muzykę oraz zgłębianie obcych kultur i języków.

Ucząc angielskiego traktuje go głównie jako platformę komunikacji do poznawania innych zagadnień, nie jako cel sam w sobie. Stara się by uczniowie na każdych zajęciach nauczyli się czegoś więcej niż teoretycznej znajomości języka i aby potrafili używać go w konkretnych sytuacjach i w określonych celach.

Wybór pracy w szkole Brilliant umożliwia ten zamiar ponieważ uczniowie uczą się w małych grupach, w przyjaznym otoczeniu i atmosferze, która pozwala na dokładne poznanie indywidualnych potrzeb i możliwości każdego kto podejmuje tu naukę.

Aleksandra Świder

Opiekun Metody Teddy Eddie i Savvy Ed
Lektorka języka angielskiego

Ukończyła filologię angielską ze specjalizacją w tłumaczeniach ustnych i pisemnych z dodatkowym językiem hiszpańskim. Angielskiego zaczęła uczyć jeszcze na studiach i już wtedy wiedziała, że to jest droga, którą chce pójść, ponieważ nic nie sprawia jej takiej radości, jak uśmiech na twarzach kursantów, kiedy orientują się, jakie zrobili postępy.

Największą satysfakcją dla Oli jest moment, kiedy jej podopieczni zaczynają świadomie i pewnie posługiwać się językiem obcym. W pracy stawia na kreatywność i naukę przez zabawę, ciekawe tematy które zainteresują zarówno młodych, jak i dojrzałych uczniów.

Jest miłośniczką sportów zimowych oraz zaczyna poznawać radość płynącą ze sportów wodnych. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury, języki, a wolny czas zazwyczaj spędza kreatywnie, hobbystycznie uprawiając wszelkiego rodzaju rękodzieło.

Agnieszka Płatek

Lektorka języka angielskiego

Agnieszka jest studentką wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, która rozwija swoje umiejętności w zawodzie lektora. Na co dzień uwielbia przebywać wśród najmłodszych, odpowiadać na ich liczne, ciekawe pytania, uczyć ich nowych zagadnień jednocześnie poznając ich charakter i zainteresowania.

W pracy lektora największą satysfakcje czerpie z zauważania postępu u uczniów i przekazywania im wiedzy przeróżnymi ciekawymi sposobami m.in. zabawami, piosenkami, łamigłówkami, a czasem nawet grami ruchowymi. W pełni zgadza się z założeniami szkoły Brilliant- angielski wymaga praktyki i zabawy, by uczyło się go skutecznie i przyjemnie.

Jest bardzo zadowolona z tego, że dołączyła do tak zgranego grona lektorów, od których może się wiele nauczyć. Poza tym jej zainteresowania to sport oraz filmy i muzyka, które traktuje jako skarbnice wiedzy językowej.

Jakub

Jakub Koralewski

Lektor języka angielskiego

Ukończył edukację w jednej z największych szkół w Wielkiej Brytanii na dwóch kierunkach, tj. Business and IT. Angielskiego uczy od lat. Mieszkając w Anglii,
zaczynał od pracy jako tłumacz w jednym z lokalnych biur nieruchomości oraz działał w wolontariacie. Praca w wolontariacie polegała na nauce języka angielskiego ludzi z różnych zakątków świata, do tego stopnia, aby byli sami w stanie poradzić sobie w codziennym życiu.

Jakub od wielu lat udziela również korepetycji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dorośli, dzięki temu stają się samodzielni w komunikowaniu się w języku angielskim, natomiast dzieci uzyskują dobre wyniki w szkołach, oraz potrafią się porozumiewać w tym języku.

Oba powyższe punkty sprawiają, że Jakub czuje satysfakcję, oraz spełnienie, kiedy widzi sukcesy swoich uczniów. Cechuje go ogromna cierpliwość, empatia, oraz poważne i etyczne podejście do nauczania. Jakub jest miłośnikiem górskich wędrówek, podróży, oraz sportu m.in siatkówki. W wolnych chwilach lubi spędzać czas z przyjaciółmi w kreatywny sposób, np. poznając nowe miejsca.

magda

Magda Leśniak

Lektorka języka angielskiego

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński oraz dwuletni program (odpowiednik polskiego studium) w Wright College, Chicago. Angielskiego uczy od 7 lat. Traktuje każdego ucznia indywidualnie, stara się aby wszyscy nie tylko nauczyli się jak najwięcej, ale też przyjemnie spędzali czas.

Od zawsze lubiła poznawać język angielski i podróżować. Angielski potrzebny był do komunikacji w czasie podróży- do jej organizacji, do życia w obcych miejscach i do poznawania nowych ludzi.

Cieszy się, że dotarła do Brilliant, gdzie chce pokazać innym jak uczyć się języka angielskiego i jak go wykorzystywać w różnych sytuacjach. Poznaje tu nowych, interesujących ludzi- uczniów i lektorów i jest pewna, że ich wspólna angielska przygoda jest ciekawa i, że będzie owocować umiejętnościami wykorzystywanymi wszędzie- zarówno w szkole, w pracy jak i całym świecie.

aga p

Agnieszka Pytlarz

Lektorka języka angielskiego

Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Lingwistyka Stosowana z językiem włoskim i angielskim. Uczestniczyła wymianach międzynarodowych zgłębiających temat edukacji nieformalnej, tj. naukę metodami niekonwencjonalnymi, takimi jak np. Escape roomy, gry terenowe.

Dopiero zaczyna swoją przygodę z nauczeniem języka angielskiego, i każdy nowy dzień traktuje jako świetną okazją do doskonalenia tego fachu i wychodzenia naprzeciw potrzebom uczniów jeszcze lepiej.

Jest pasjonatką języków obcych oraz podróży. Uwielbia jeździć na różne wymiany międzynarodowe, które zapewniają jej zarówno możliwość podróżowania jak i rozwoju osobistego. W wolnym czasie uczęszcza na zajęcia Nowoczesnej Szermierki Klasycznej.

Dominika Kąkol
Lektorka języka angielskiego

Dominika dołączyła do naszego teamu we wrześniu, ale bardzo szybko zaadaptowała się w nowym środowisku.
Jest doświadczoną korepetytorką i lektorką w szkołach językowych, ukończyła szkolenia zarówno z metodyki nauczania młodszych, jak i starszych dzieci.

Język od najmłodszych lat był jej pasją, bo od zawsze towarzyszyły jej podróże. Odkąd, jeszcze sama będąc dzieckiem, pojęła, jak wiele możliwości niosą za sobą umiejętności porozumiewania się, jej największym celem jest nie tylko ciągłe rozwijanie ich w sobie, ale i przekazywanie swojej wiedzy innym.

Choć utrzymuje na zajęciach odpowiednią dyscyplinę, angażując się w przygotowane gry i zabawy potrafi sprawić, że dzieci czują się z nią jak równy z równym, często podkreślając, że nauka jest wspólnym przedsięwzięciem i w ten sposób dając swoim uczniom motywację do działania.

Swój wolny czas poświęca rozwojowi w dziedzinie fotografii portretowej, szeroko pojętej modzie oraz spotkaniom z przyjaciółmi.

Zofia Korycińska

Zofia Korycińska

Lektorka języka angielskiego

Zosia to pasjonatka literatury obcojęzycznej, lingwistyki i siatkówki. Jej zainteresowanie językami oraz kulturoznawstwem sprawia, że nauka języka angielskiego jest czymś spójnym i naturalnym procesem – nie samą teorią.

Zosiazaczynaładzielenie się swoją wiedzą i umiejętnościami, udzielając korepetycji zarówno w ramach wolontariatu, jak i indywidualnie. Jej cierpliwość i zdolność w przekazywaniu wiedzy, że uczniowie zdobywają pewność siebie w codziennym używaniu języka. Zadowolenie dzieci, kiedy uświadamiają sobie jak wiele już umieją i są świadomi ich potencjału, to największa satysfakcja.

Obecnie Zosia kontynuuje swoją edukację, studiując logistykę międzynarodową. Jej zdolności organizacyjne i umiejętność pracy w zespole czynią ją osobą odpowiednią do motywowania zarówno młodszych, jak i starszych do kooperacji i ciągłego poszerzania swojej wiedzy.

Esiayo Ajisola

Esiayo Ajisola

Lektorka języka angielskiego

She then volunteered to teach English to Immigrants who do not speak English in The US.

She has helped her students to be fluent, free and comfortable in English. Her approach to teaching English is to “engrave” the language inside them so they never forget it and she does that by making it relatable and enjoyable for them.

Seeing the progress of her students makes her extremely happy and fulfilled. Her passion for teaching English is what pushes her to constantly improve her skills.

In her free time, she volunteers at an animal shelter in Kraków because she loves animals. She  also enjoys cooking, listening to music, going on walks and trying out new foods.

Mikołaj Bzdyra

Mikołaj Bzdyra

Lektorka języka angielskiego

Jest studentem filologii angielskiej w Akademii Ignatianum w Krakowie i wiąże swoją ścieżkę zawodową z nauczaniem już od czasów szkoły średniej. Sam mówi, że praca w Brilliant od początku stwarza dogodne warunki do szlifowania umiejętności dydaktycznych. Wierzy, że język angielski jest narzędziem umożliwiającym uporządkowanie, wyrażenie i wymianę myśli. Nie tylko tworzy nić porozumienia między ludźmi, ale równieżwpływa na budowanie się ich wyjątkowej tożsamości. Kieruje się również przekonaniem, że każdy uczeń powinien mieć możliwość ćwiczenia praktycznego języka angielskiego w przyjaznej i zachęcającej atmosferze.

W wolnej chwili oddaje się graniu muzyki w soulowym zespole Cherrypickers, w którym pełni rolę basisty. Uwielbia dyskusje, relaksują go też długie spacery w towarzystwie przyjaciół i jednego z jego dwóch ukochanych piesków. Od roku również amatorsko rapuje, co przynosi mu sporo frajdy i zachęca do eksperymentów językowych oraz zabaw formą w tekstach.

Agata Plesnar-Bielak

Agata Plesnar-Bielak

Lektorka języka angielskiego

Jest absolwentką i pracownikiem naukowym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przygodę z nauczaniem zaczęła od uczenia dzieci, ale uczyła także młodzież i dorosłych. Prowadziła też zajęcia na różnorodne tematy dla anglojęzycznych studentów i pracowników Uniwersytetu.

Angielski jest dla niej kluczem do poznawania świata, do zdobywania nowej wiedzy i doświadczeń: w podróży, w codziennym kontakcie z drugim człowiekiem, poprzez literaturę czy film. Chce pomagać otworzyć te możliwości innym, przy okazji pokazując, że nauka języka może być przygodą.