ul. Graniczna 85, 32-087 Bibice
biuro@szkolabrilliant.pl
503 791 391
Agata Perek
Założycielka Szkoły

Właścicielka, nauczycielka i manager Szkoły. Już na studiach wiedziała, że nauczanie języka angielskiego to jej wielka pasja. Jej wizja szkoły językowej, to miejsce przyjazne dla każdego, gdzie w małych grupach i miłej atmosferze uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Propaguje pogląd, że najlepiej sprawdza się kombinacja wielu nowoczesnych metod nauczania wykorzystywanych w zależności od wieku członków grupy i rodzaju kursu.

Jest osobą, która wiele od siebie wymaga i wie, że najważniejszy dla Szkoły Brilliant jest rozwój, aby móc prowadzić coraz lepsze kursy dla coraz bardziej zadowolonych klientów. Często rozmawia z kursantami i ich opiekunami, chce poznać oczekiwania każdej osoby i zaradzić pojawiającym się problemom. Bardzo skrupulatnie weryfikuje również zatrudnianych lektorów. Dzięki temu wie, że są to osoby o najwyższych umiejętnościach, którym ufa i powierza edukację językową dzieci, młodzieży i dorosłych.

Paulina Kwatera
Lektor języka angielskiego

Z wyróżnieniem ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kilkuletni kurs przygotowujący do zawodu nauczyciela. Uważa, że w pracy lektora nie może zabraknąć kreatywności. Zajęcia polegające na wykonywaniu kolejnych ćwiczeń z podręcznika nie są ani efektywne, ani angażujące. To właśnie kreatywne podejście do nauczania, wykorzystanie gier, nowych technologii czy przedmiotów codziennego użytku sprawia, że zajęcia są ciekawe, a nowopoznany materiał dużo łatwiej (i przyjemniej) się zapamiętuje. Równie ważne jest dla niej korzystanie z materiałów autentycznych (chociażby reklamy telewizyjnej czy fragmentu wiadomości), które są świetnym punktem wyjścia do dyskusji i dają kursantom poczucie satysfakcji. Jest niezwykle cierpliwa i wie, że nauka języka to proces który wymaga czasu i wcale niemałego wysiłku – zarówno od kursanta jak i lektora.

Praca lektora daje jej dużo satysfakcji, szczególnie wtedy gdy obserwuje postępy swoich uczniów, a ci, którzy obawiali się odezwać na pierwszych zajęciach, coraz śmielej zabierają głos.

W Brilliant ceni to, że jest nowoczesną i świetnie wyposażoną szkołą, w której może się rozwijać dzięki licznym szkoleniom i konferencjom.
W wolnym czasie gotuje, podróżuje i czyta, zarówno literaturę piękną, jak i książki non-fiction.

Gabriela Pociecha
Lektor języka angielskiego

Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrealizowała również pięcioletni moduł pedagogiczny uprawniający do nauczania języka angielskiego na każdym etapie edukacji. Jest otwarta i ciekawa ludzi, co ułatwia nawiązywanie kontaktów z naszymi kursantami. Lubi przekazywać wiedzę, robi to ciekawie i skutecznie. Najbardziej satysfakcjonującą częścią pracy lektora jest dla niej zadowolenie kursantów. Jest szczęśliwa gdy wychodzą z zajęć z uśmiechem. Przygotowywanie ciekawych i inspirujących lekcji zawsze jest dla niej wyzwaniem, gdyż pragnie, by każde kolejne zajęcia były lepsze niż poprzednie.

W Brilliant może pogłębiać swoje doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie znajomości języka angielskiego oraz stale podnosić swoje kwalifikacje.

Po pracy uwielbia czytać książki i chodzić do kina. Najbardziej jednak relaksują ją wędrówki górskie po rodzimych Tatrach. Interesuję się również psychologią.

2

Klaudia Kopeć

Lektor języka angielskiego

Jest absolwentką studiów licencjackich na University of Limerick w Irlandii. Jest native speakerem języka angielskiego. Mówi także po francusku. Od niedawna mieszka w Polsce i pragnie dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków.

Uważa, że bardzo ważne jest korzystanie z różnych źródeł podczas nauki języka obcego, zaczynając od autentycznych materiałów, takich jak piosenki i krótkie  filmiki, poprzez zadania ćwiczeniowe oraz konwersacje w języku obcym. Myśli, że indywidualne podejście do ucznia jest kluczowe.

Uważa również, że podczas   nauki nie może zabraknąć kreatywnych gier oraz ćwiczeń, które stymulują naukę obcego języka.

Bardzo ceni sobie szkołę Brilliant za to, że zajęcia są prowadzone w języku obcym, gdzie uczniowie nie tylko poznają książkowe zwroty, ale też praktykują prawdziwą, codzienną konwersację. Popiera założenie, że nauka nie opiera się jedynie na podążaniu za treścią podręcznika, lecz na kombinacji najnowszej technologii  i różnorodnych dostępnych materiałów.

Ogromie motywuje ją uśmiech zadowolonych uczniów i rodziców. W wolnym czasie bardzo lubi podróżować i słuchać muzyki.

 

3

Mairead Hutchinson

Lektor języka angielskiego

Mairéad Hutchinson is a native English speaker from Ireland.  With an educational background in art and business she believes that a creative approach to learning is important.  Mairéad is extremely interested in learning new things and hopes that this is shared with her students in the classroom.  She believes that the best learning experiences are ones in which the students can have input and perhaps teach the teacher something as well.

In her spare time she enjoys art galleries, reading and watching supernatural or psychological thrillers.

1

Paula Kagan

Lektor języka angielskiego

Posiada licencjat filologii angielskiej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, gdzie przygotowywała się do zawodu nauczyciela. Obroniła również pracę magisterską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Posiada doświadczenie w pracy w szkole publicznej oraz prywatnej. Zależy jej na swobodnej komunikacji podczas zajęć, dba również o to, aby jej uczniowie czuli się komfortowo. Indywidualne podejście do każdego ucznia pozwala jej odpowiednio dostosować tempo i zadania realizowane podczas zajęć. Chętnie przygotowuje lekcje oparte na materiałach autentycznych aby kursanci zobaczyli, w jaki sposób język angielski jest używany na co dzień, a nie tylko w podręcznikach.

 

W pracy lektora satysfakcje dają jej postępy i zadowolenie swoich kursantów. Najbardziej cieszy ją, gdy uczniowie chętnie biorą udział w zajęciach, pomagają w ich przygotowaniu. Sami proponują różnorodne ciekawe rozwiązania, dzięki temu włączając się w proces dydaktyczny.

 

W Brilliant ma wszystkie możliwe narzędzia potrzebne do jej rozwoju – doświadczonych Lektorów, którzy sobie wzajemnie pomagają, nowatorskie techniki nauczania, bogato wyposażone sale i przede wszystkim uczniów, którzy chcą zdobywać wiedzę.

 

szkoła językowa bibice, zielonki, michałowice, angielskiEdyta Ciesielska

Lektorka języka angielskiego

Jej motto życiowe brzmi: “Jeśli myślisz, że nic nie możesz zmienić- zmień myślenie. Jesteś autorem swojej przyszłości!”. Ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Wrocławskim.

Jest wieloletnim nauczycielem praktykiem i mentorem. Edyta to zwolennik szkoły demokratycznej, bo najważniejsze w życiu są motywacja do samorozwoju przez całe życie i podążanie do celu. Uważa, że każdy jest wyjątkowy, ma indywidualne możliwości i talenty, które należy zdiagnozować i rozwijać dostosowanymi metodami i technikami. Opisuje siebie jako terapeutę, ponieważ specjalne potrzeby edukacyjne to wyzwanie dla nauczyciela.

Największą satysfakcją jest dla niej uczeń z wewnętrzną motywacją, który wie, że jest po tej samej stronie barykady co nauczyciel, bo łączy ich wspólny cel.

Interesuje się różnicami kulturowymi narodów, podróżami, obalaniem stereotypów, psychologią i socjologią.

Ewelina Bieleń

Ewelina Bieleń

Lektorka języka angielskiego

Jest absolwentką amerykańskiego Collegu w Nowym Yorku. Od ponad dwóch lat mieszka w Polsce z rodziną. Swoimi umiejętnościami chce dzielić się z innymi. Uważa, że wiedza i doświadczenie w pracy to nie wszystko. Trzeba być bardzo zaangażowanym w pracę z uczniami i ciągle poszerzać horyzonty. Bycie otwartym na nowe wyzwania i przede wszystkim komunikacja z ludźmi dają niesamowitą moc i uskrzydlają. To co się robi ma sens. Nie ma lepszego uczucia! Nie wystarczy być tylko nauczycielem ale i przyjacielem każdego ucznia bez względu na wiek. Motywują ją postępy uczniów, ich chęć do nauki i współpraca w przełamywaniu barier językowych. Również ich otwartość w wyrażaniu swoich opinii jest bezcenna.

W wolnych chwilach relaksuje się układając puzzle co wzmaga koncentrację i cierpliwość. Uwielbia podróżować z rodziną i odkrywać nowe miejsca a także grać w gry planszowe.