ul. Graniczna 85, 32-087 Bibice
biuro@szkolabrilliant.pl
503 791 391
Agata Tomczyk
Założycielka Szkoły

Właścicielka, nauczycielka i manager Szkoły. Już na studiach wiedziała, że nauczanie języka angielskiego to jej wielka pasja. Jej wizja szkoły językowej, to miejsce przyjazne dla każdego, gdzie w małych grupach i miłej atmosferze uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Propaguje pogląd, że najlepiej sprawdza się kombinacja wielu nowoczesnych metod nauczania wykorzystywanych w zależności od wieku członków grupy i rodzaju kursu.

Jest osobą, która wiele od siebie wymaga i wie, że najważniejszy dla Szkoły Brilliant jest rozwój, aby móc prowadzić coraz lepsze kursy dla coraz bardziej zadowolonych klientów. Często rozmawia z kursantami i ich opiekunami, chce poznać oczekiwania każdej osoby i zaradzić pojawiającym się problemom. Bardzo skrupulatnie weryfikuje również zatrudnianych lektorów. Dzięki temu wie, że są to osoby o najwyższych umiejętnościach, którym ufa i powierza edukację językową dzieci, młodzieży i dorosłych.

Aleksandra

Siemianowska

Opiekun klienta

W Brilliant zajmuje się sprawami biurowymi, obsługą
klienta i rozwiązywaniem bieżących problemów.
Razem z Panią Agatą prowadzi media społecznościowe
szkoły, a oprócz tego dba, żeby był w niej porządek i miła atmosfera.

W swojej pracy lubi to, że ciągle się rozwija, może być kreatywna, a jej pomysły i sugestie są brane pod uwagę. Bardzo ceni fakt, że cały zespół jest niezwykle sympatyczny i zawsze skory do pomocy. Aktualnie szkoli się z Obsługi Klienta po to, aby kontakt ze szkołą był jak najprzyjemniejszy dla rozmówcy. Kształci się również w kierunku front-end developera.

Ola jest niepoprawną optymistką i uwielbia kontakt z pozytywnymi ludźmi.
W wolnym czasie gra ze znajomymi w gry PC takie jak League of Legends, CS GO, Life is Feudal: Forest Village. Lubi kulturę japońską oraz koreańską, dlatego też ćwiczyła karate, a teraz tańczy do muzyki K-POP. W związku z kręgiem zainteresowań najczęstszymi rzeczami jakie ogląda są koreańskie dramy oraz anime. Jeśli jednak ma ochotę na chwilę samotności wybiera czytanie powieści fantasy.

Ewelina Bieleń

Ewelina Bieleń

Lektorka języka angielskiego

Jest absolwentką amerykańskiego Collegu w Nowym Yorku. Od ponad dwóch lat mieszka w Polsce z rodziną. Swoimi umiejętnościami chce dzielić się z innymi. Uważa, że wiedza i doświadczenie w pracy to nie wszystko. Trzeba być bardzo zaangażowanym w pracę z uczniami i ciągle poszerzać horyzonty. Bycie otwartym na nowe wyzwania i przede wszystkim komunikacja z ludźmi dają niesamowitą moc i uskrzydlają. To co się robi ma sens. Nie ma lepszego uczucia! Nie wystarczy być tylko nauczycielem ale i przyjacielem każdego ucznia bez względu na wiek. Motywują ją postępy uczniów, ich chęć do nauki i współpraca w przełamywaniu barier językowych. Również ich otwartość w wyrażaniu swoich opinii jest bezcenna.

W wolnych chwilach relaksuje się układając puzzle co wzmaga koncentrację i cierpliwość. Uwielbia podróżować z rodziną i odkrywać nowe miejsca a także grać w gry planszowe.

Agnieszka Płatek

Lektorka języka angielskiego

Agnieszka jest studentką wydziału Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego, która rozwija swoje umiejętności w zawodzie lektora. Na co dzień uwielbia przebywać wśród najmłodszych, odpowiadać na ich liczne, ciekawe pytania, uczyć ich nowych zagadnień jednocześnie poznając ich charakter i zainteresowania.

W pracy lektora największą satysfakcje czerpie z zauważania postępu u uczniów i przekazywania im wiedzy przeróżnymi ciekawymi sposobami m.in. zabawami, piosenkami, łamigłówkami, a czasem nawet grami ruchowymi. W pełni zgadza się z założeniami szkoły Brilliant- angielski wymaga praktyki i zabawy, by uczyło się go skutecznie i przyjemnie.

Jest bardzo zadowolona z tego, że dołączyła do tak zgranego grona lektorów, od których może się wiele nauczyć. Poza tym jej zainteresowania to sport oraz filmy i muzyka, które traktuje jako skarbnice wiedzy językowej.

Jakub

Jakub Koralewski

Lektor języka angielskiego

Ukończył edukację w jednej z największych szkół w Wielkiej Brytanii na dwóch kierunkach, tj. Business and IT. Angielskiego uczy od lat. Mieszkając w Anglii,
zaczynał od pracy jako tłumacz w jednym z lokalnych biur nieruchomości oraz działał w wolontariacie. Praca w wolontariacie polegała na nauce języka angielskiego ludzi z różnych zakątków świata, do tego stopnia, aby byli sami w stanie poradzić sobie w codziennym życiu.

Jakub od wielu lat udziela również korepetycji, zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Dorośli, dzięki temu stają się samodzielni w komunikowaniu się w języku angielskim, natomiast dzieci uzyskują dobre wyniki w szkołach, oraz potrafią się porozumiewać w tym języku.

Oba powyższe punkty sprawiają, że Jakub czuje satysfakcję, oraz spełnienie, kiedy widzi sukcesy swoich uczniów. Cechuje go ogromna cierpliwość, empatia, oraz poważne i etyczne podejście do nauczania. Jakub jest miłośnikiem górskich wędrówek, podróży, oraz sportu m.in siatkówki. W wolnych chwilach lubi spędzać czas z przyjaciółmi w kreatywny sposób, np. poznając nowe miejsca.

magda

Magda Leśniak

Lektorka języka angielskiego

Ukończyła Uniwersytet Jagielloński oraz dwuletni program (odpowiednik polskiego studium) w Wright College, Chicago. Angielskiego uczy od 7 lat. Traktuje każdego ucznia indywidualnie, stara się aby wszyscy nie tylko nauczyli się jak najwięcej, ale też przyjemnie spędzali czas.

Od zawsze lubiła poznawać język angielski i podróżować. Angielski potrzebny był do komunikacji w czasie podróży- do jej organizacji, do życia w obcych miejscach i do poznawania nowych ludzi.

Cieszy się, że dotarła do Brilliant, gdzie chce pokazać innym jak uczyć się języka angielskiego i jak go wykorzystywać w różnych sytuacjach. Poznaje tu nowych, interesujących ludzi- uczniów i lektorów i jest pewna, że ich wspólna angielska przygoda jest ciekawa i, że będzie owocować umiejętnościami wykorzystywanymi wszędzie- zarówno w szkole, w pracy jak i całym świecie.

konrad pic

Konrad Nowotarski

Lektor języka angielskiego

Zajmuje się nauczaniem języka angielskiego od ponad 25 lat. Ma duże doświadczenie w pracy w innych krajach gdzie poznał uczniów pochodzących m.in. z Japonii, Turcji, Brazylii, Meksyku i krajów arabskich. Absolwent Nauczycielskiego Kolegium Języka Angielskiego przy Uniwersytecie Jagiellońskim i filologii angielskiej na Uniwersytecie Śląskim. Jest również kwalifikowanym przez stan Kalifornia nauczycielem Pedagogiki Specjalnej.

Lubi podróże, dobrą muzykę oraz zgłębianie obcych kultur i języków.

Ucząc angielskiego traktuje go głównie jako platformę komunikacji do poznawania innych zagadnień, nie jako cel sam w sobie. Stara się by uczniowie na każdych zajęciach nauczyli się czegoś więcej niż teoretycznej znajomości języka i aby potrafili używać go w konkretnych sytuacjach i w określonych celach.

Wybór pracy w szkole Brilliant umożliwia ten zamiar ponieważ uczniowie uczą się w małych grupach, w przyjaznym otoczeniu i atmosferze, która pozwala na dokładne poznanie indywidualnych potrzeb i możliwości każdego kto podejmuje tu naukę.

aga p

Agnieszka Pytlarz

Lektor języka angielskiego

Agnieszka jest absolwentką Uniwersytetu Warszawskiego na kierunku Lingwistyka Stosowana z językiem włoskim i angielskim. Uczestniczyła wymianach międzynarodowych zgłębiających temat edukacji nieformalnej, tj. naukę metodami niekonwencjonalnymi, takimi jak np. Escape roomy, gry terenowe.

Dopiero zaczyna swoją przygodę z nauczeniem języka angielskiego, i każdy nowy dzień traktuje jako świetną okazją do doskonalenia tego fachu i wychodzenia naprzeciw potrzebom uczniów jeszcze lepiej.

Jest pasjonatką języków obcych oraz podróży. Uwielbia jeździć na różne wymiany międzynarodowe, które zapewniają jej zarówno możliwość podróżowania jak i rozwoju osobistego. W wolnym czasie uczęszcza na zajęcia Nowoczesnej Szermierki Klasycznej.

Aleksandra Świder

Lektorka języka angielskiego

Ukończyła filologię angielską ze specjalizacją w tłumaczeniach ustnych i pisemnych z dodatkowym językiem hiszpańskim. Angielskiego zaczęła uczyć jeszcze na studiach i już wtedy wiedziała, że to jest droga, którą chce pójść, ponieważ nic nie sprawia jej takiej radości, jak uśmiech na twarzach kursantów, kiedy orientują się, jakie zrobili postępy.

Największą satysfakcją dla Oli jest moment, kiedy jej podopieczni zaczynają świadomie i pewnie posługiwać się językiem obcym. W pracy stawia na kreatywność i naukę przez zabawę, ciekawe tematy które zainteresują zarówno młodych, jak i dojrzałych uczniów.

Jest miłośniczką sportów zimowych oraz zaczyna poznawać radość płynącą ze sportów wodnych. Uwielbia podróżować i poznawać nowe kultury, języki, a wolny czas zazwyczaj spędza kreatywnie, hobbystycznie uprawiając wszelkiego rodzaju rękodzieło.

2

Klaudia Kopeć

Lektor języka angielskiego

Jest absolwentką studiów licencjackich na University of Limerick w Irlandii. Jest native speakerem języka angielskiego. Mówi także po francusku. Od niedawna mieszka w Polsce i pragnie dzielić się swoim wieloletnim doświadczeniem w nauczaniu języków.

Uważa, że bardzo ważne jest korzystanie z różnych źródeł podczas nauki języka obcego, zaczynając od autentycznych materiałów, takich jak piosenki i krótkie  filmiki, poprzez zadania ćwiczeniowe oraz konwersacje w języku obcym. Myśli, że indywidualne podejście do ucznia jest kluczowe.

Uważa również, że podczas   nauki nie może zabraknąć kreatywnych gier oraz ćwiczeń, które stymulują naukę obcego języka.

Bardzo ceni sobie szkołę Brilliant za to, że zajęcia są prowadzone w języku obcym, gdzie uczniowie nie tylko poznają książkowe zwroty, ale też praktykują prawdziwą, codzienną konwersację. Popiera założenie, że nauka nie opiera się jedynie na podążaniu za treścią podręcznika, lecz na kombinacji najnowszej technologii  i różnorodnych dostępnych materiałów.

Ogromie motywuje ją uśmiech zadowolonych uczniów i rodziców. W wolnym czasie bardzo lubi podróżować i słuchać muzyki.