Agata Perek
Założycielka Szkoły

Właścicielka, nauczycielka i manager Szkoły. Już na studiach wiedziała, że nauczanie języka angielskiego to jej wielka pasja. Jej wizja szkoły językowej, to miejsce przyjazne dla każdego, gdzie w małych grupach i miłej atmosferze uczniowie rozwijają swoje umiejętności. Propaguje pogląd, że najlepiej sprawdza się kombinacja wielu nowoczesnych metod nauczania wykorzystywanych w zależności od wieku członków grupy i rodzaju kursu.

Jest osobą, która wiele od siebie wymaga i wie, że najważniejszy dla Szkoły Brilliant jest rozwój, aby móc prowadzić coraz lepsze kursy dla coraz bardziej zadowolonych klientów. Często rozmawia z kursantami i ich opiekunami, chce poznać oczekiwania każdej osoby i zaradzić pojawiającym się problemom. Bardzo skrupulatnie weryfikuje również zatrudnianych lektorów. Dzięki temu wie, że są to osoby o najwyższych umiejętnościach, którym ufa i powierza edukację językową dzieci, młodzieży i dorosłych.

Paulina Kwatera
Lektor języka angielskiego

Z wyróżnieniem ukończyła filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz kilkuletni kurs przygotowujący do zawodu nauczyciela. Uważa, że w pracy lektora nie może zabraknąć kreatywności. Zajęcia polegające na wykonywaniu kolejnych ćwiczeń z podręcznika nie są ani efektywne, ani angażujące. To właśnie kreatywne podejście do nauczania, wykorzystanie gier, nowych technologii czy przedmiotów codziennego użytku sprawia, że zajęcia są ciekawe, a nowopoznany materiał dużo łatwiej (i przyjemniej) się zapamiętuje. Równie ważne jest dla niej korzystanie z materiałów autentycznych (chociażby reklamy telewizyjnej czy fragmentu wiadomości), które są świetnym punktem wyjścia do dyskusji i dają kursantom poczucie satysfakcji. Jest niezwykle cierpliwa i wie, że nauka języka to proces który wymaga czasu i wcale niemałego wysiłku – zarówno od kursanta jak i lektora.

Praca lektora daje jej dużo satysfakcji, szczególnie wtedy gdy obserwuje postępy swoich uczniów, a ci, którzy obawiali się odezwać na pierwszych zajęciach, coraz śmielej zabierają głos.

W Brilliant ceni to, że jest nowoczesną i świetnie wyposażoną szkołą, w której może się rozwijać dzięki licznym szkoleniom i konferencjom.
W wolnym czasie gotuje, podróżuje i czyta, zarówno literaturę piękną, jak i książki non-fiction.

Gabriela Pociecha
Lektor języka angielskiego

Jest absolwentką filologii angielskiej na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zrealizowała również pięcioletni moduł pedagogiczny uprawniający do nauczania języka angielskiego na każdym etapie edukacji. Jest otwarta i ciekawa ludzi, co ułatwia nawiązywanie kontaktów z naszymi kursantami. Lubi przekazywać wiedzę, robi to ciekawie i skutecznie. Najbardziej satysfakcjonującą częścią pracy lektora jest dla niej zadowolenie kursantów. Jest szczęśliwa gdy wychodzą z zajęć z uśmiechem. Przygotowywanie ciekawych i inspirujących lekcji zawsze jest dla niej wyzwaniem, gdyż pragnie, by każde kolejne zajęcia były lepsze niż poprzednie.

W Brilliant może pogłębiać swoje doświadczenie w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi na każdym poziomie znajomości języka angielskiego oraz stale podnosić swoje kwalifikacje.

Po pracy uwielbia czytać książki i chodzić do kina. Najbardziej jednak relaksują ją wędrówki górskie po rodzimych Tatrach. Interesuję się również psychologią.