banner2 1024x815 1 Szkoła Brilliant

Jak nauczyć się języka angielskiego?

Czy nauka języka angielskiego kojarzy Ci się z mozolnym wkuwaniem list słówek dla porządku ułożonych alfabetycznie? A może z uzupełnianiem kolejnych stron ćwiczeń gramatycznych? Z pewnością nie jest to zachęcająca perspektywa…

Pierwszy krok do nauczenia się języka angielskiego to zrozumienie, że angielski to nie tylko przedmiot w szkole, ale żywy język, którym posługują się miliony ludzi na świecie! Angielski to język, który ma różne dialekty, wyrażenia potoczne i kolokwialne. Angielski wciąż się rozwija i zmienia, powstają nowe słowa, a inne uważane są za archaiczne.

Ludzie posługujący się tym językiem też robią błędy, więc nie musisz znać go perfekcyjnie, aby napisać e-mail czy rozpocząć rozmowę!

Kolejny krok, to motywacja. Musisz czuć, że nauka angielskiego ma sens, i że będziesz mógł wykorzystać umiejętność komunikowania się w tym języku w różnych sytuacjach, np. w podróży, przeszukując Internet, oglądając filmy w oryginale itp.

Warto zapisać się na kurs językowy. Cotygodniowe spotkania obligują do systematycznych powtórek, przygotowania się do zajęć, a przede wszystkim dają możliwość praktykowania wszystkich zdolności językowych oraz poszerzania swojej wiedzy.

Kurs angielskiego w XXI wieku to nie tylko podręcznik!

Wykorzystanie tablic interaktywnych pozwala na wprowadzenie ciekawych i angażujących zadań.

Gry językowe oraz planszowe gry edukacyjne wymagają abstrakcyjnego myślenia, znalezienia rozwiązania zagadek i problemów, a także motywują poprzez element rywalizacji. I najważniejsze, jest to też świetna zabawa!

Materiały autentyczne, takie jak krótkie filmiki, wystąpienia, dyskusje, podcasty, artykuły i wiele innych, dają możliwość kontaktu z prawdziwym językiem, użytym w realnych sytuacjach przez native speaker’ów.

Należy jednak pamiętać, że zapisanie się na kurs nie wystarczy. Systematyczne przygotowanie się do zajęć pomaga, ale to też nie wszystko. Co więc robić?

Najlepiej to, co sprawia ci przyjemność:

  • Czytaj ciekawe książki i czasopisma
  • Szukaj interesujących artykułów w Internecie
  • Słuchaj piosenek
  • Oglądaj filmy
  • Słuchaj podcast’ów i wypowiedzi na różne tematy,
  • Graj w gry
  • Korzystaj z przepisów kulinarnych
  • Rozmawiaj ze znajomymi z innych krajów
  • Znajdź tzw. penfriend’a, czyli osobę, z która będziesz wymieniać korespondencję

Rób to wszystko w języku angielskim. A szkoła Brilliant Ci chętnie w tym pomoże!

Systematycznie – 15 minut dziennie wystarczy. Najlepiej ustal konkretną godzinę, o której „zanurzysz się” w angielskim i powtarzaj to codziennie. Bez względu na to, czy Ci się chce, czy nie… 15-minutowego podcast’u można wysłuchać przygotowując śniadanie, a przeczytać ciekawy artykuł można w drodze do szkoły.

Pamiętaj, wielki sukces zaczyna się od małego kroku 🙂