ul. Graniczna 85, 32-087 Bibice
biuro@szkolabrilliant.pl
503 791 391

SZKOŁA BRILLIANT

ATRAKCYJNE ZAJĘCIA

Atrakcyjne zajęcia w małych grupach oparte na nauczaniu multisensorycznym i nauce poprzez ruch, które wykorzystują gry i zabawy, aby nauka była przyjemna i efektywna. Profesjonalny, nowoczesny kurs, który dzięki kombinacji sprawdzonych metod, pozwala uzyskać znakomite rezultaty!

Cechy rozwojowe małych dzieci to duża ruchliwość, entuzjazm i ciekawość świata, a także myślenie konkretne i pamięć mechaniczna. Wiąże się to z tym, że dzieci przyswajają język obcy w powiązaniu z konkretnymi przedmiotami i sytuacjami. Niezbędna zatem jest duża ilość rekwizytów, rysunków, plakatów, grafik, gier, grafik itp. Bardzo pomagają tablice interaktywne, dzięki którym dzieci mogą oglądać krótkie bajki, słuchać piosenek oraz wykonywać różnorodne ćwiczenia i zadania. Dzięki zastosowaniu materiałów dźwiękowych, dzieci identyfikują różne przedmioty, miejsca i zjawiska. Piosenki i rymowanki pozwalają zapamiętać dłuższe pytania i zwrot.

Untitled 1

SZKOŁA BRILLIANT

NAUKA TO PRZYGODA

Zajęcia dla najmłodszych muszą być ciekawe i angażujące. Nauka to przygoda, w której dzieci same chcą uczestniczyć. Gry i zabawy językowe są na tym etapie nauczania niezbędne, sprzyjają rozwojowi kreatywności i wyzwalają pozytywne emocje.

Celem kursu dla małych dzieci jest „osłuchanie” ich z językiem obcym. Z czasem zaczynają coraz więcej rozumieć, zapamiętują polecenia i proste pytania, na które potrafią zareagować. Wielokrotnie powtarzają nowe słówka i zwroty, a dopiero później pojawia się chęć samodzielnego tworzenia prostych zdań. Pamiętaj, że każde dziecko jest inne i ten proces przebiega inaczej; wolniej lub szybciej. Dobry kurs dla najmłodszych dzieci ma za zadanie pokazać różnorodność języka i zachęcić do nauki. To wspaniałe, kiedy maluch potrafi sam zamówić sok na wakacjach, przedstawić się w recepcji oraz podziękować za podanie posiłku. Im wcześniej będzie miało kontakt z językiem obcym, tym szybciej, chętniej i łatwiej go przyswoi.

SZKOŁA BRILLIANT

JAK AKTYWIZUJEMY RÓŻNE ZMYSŁY?

Untitled 7

WZROK

WZROK
 • wykorzystujemy atrakcyjne materiały graficzne (karty obrazkowe, gry, plansze, plakaty, diagramy, rysunki, itp.),
 • często bawimy się rysując i rozwiązując szarady,
 • dokładne przyglądamy się przedmiotom i opisujemy je,
 • wykorzystujemy gry planszowe z bogatą grafika ilustrującą omawiane zagadnienie lub temat,
 • oglądamy krótkich filmiki, bajki, zdjęcia i prezentacje,
 • zwracamy uwagę na mimikę lektora oraz jego mowę ciała.
Untitled 8

SŁUCH

SŁUCH
 • uczymy się piosenek, rymowanek i wierszyków,
 • odgrywamy scenki z podziałem na role,
 • nazywamy i opisujemy wykonywane czynności,
 • czytamy książeczki w języku obcym,
 • wychwytujemy słowa z nagrań, które można pokazać na karcie obrazkowej, wykonujemy gest ilustrujący daną rzecz lub czynność,
 • wykorzystujemy zabawy w dokończenie zdania,
 • odtwarzamy różne dźwięki i nazywamy je lub przedmioty/ osoby, które je wydały,
 • organizujemy pracę w grupach i parach,
 • wykorzystujemy kolorowe pacynki do ilustrowania treści słyszanych utworów, piosenek czy historyjek.
Untitled 6

DOTYK

DOTYK
 • zgadujemy z zamkniętymi oczami, jakiego dotykamy przedmiotu, opisujemy kształty, wielkości itp.,
 • wykorzystujemy w nauce wstęgi, chusty, kolorowe wstążeczki, materiały o różnej teksturze,
 • tworzymy pudełka sensoryczne, które mogą być wypełnione ryżem, kaszą, grochem, kawałkami gąbki lub kulkami, z których dzieci wyciągają karty obrazkowe lub inne przedmioty,
 • umieszczamy przedmioty we wskazanych miejscach,
 • tworzymy prace plastyczne za pomocą różnych technik i z użyciem różnych materiałów,
 • organizujemy zabawy z modeliną lub plasteliną.
Untitled 9

WĘCH I SMAK

WĘCH I SMAK:
 • wąchamy różne przedmioty i nazywamy je,
 • stosujemy wizualizację przy jednoczesnym zachęcaniu dzieci do wyobrażania sobie, jak coś może pachnieć lub smakować.

SZKOŁA BRILLIANT

ZAJĘCIA MULTISENSORYCZNE

Szkoły, które bazują w głównej mierze na zmyśle wzroku pozbawiają dzieci wielu doznań związanych z procesem nauczania, a co za tym idzie ograniczają ich możliwości poznawcze. Co gorsze, wiele kursów dla małych dzieci bazuje na podręczniku, kolorowankach i kartach pracy. Oczywiście zajęcia multisensoryczne wymagają znacznie większej ilości przygotowań, organizacji lekcji oraz dostarczenia różnorodnych rekwizytów, ale owocem tego trudu są wielokrotnie lepsze rezultaty kursu oraz więcej zapamiętanych słów i zwrotów.

Placówki, w których zajęcia prowadzone w atmosferze strachu mogą na długo (a w skrajnych przypadkach na zawsze) zniechęcić dzieci do nauki. Nudne lekcje, gdzie każda aktywność trwa długo, a dzieci przez większość czasu siedzą w miejscu są nie tylko nieefektywne, ale całkowicie sprzeczne z naturalnymi predyspozycjami rozwojowymi dzieci. Konsekwencją jest brak postępów, a nawet regres w nauce. Przyczyną takiego stanu rzeczy często jest brak odpowiednich cech osobowościowych oraz kompetencji u lektora, brak procedur prowadzenia zajęć w szkole, niewystarczająca kontrola jakości nie tylko wewnątrz placówki, ale także przez firmy zewnętrzne oraz zaniechanie rozwoju szkoły i jej kadry w zakresie nowych technik, badań i możliwości edukacyjnych.

Odpowiednio przygotowany plan zajęć, rozkład materiału, a także poszczególne aktywności na poszczególnych zajęciach to podstawa naszych kursów. To gwarantuje odpowiednią strukturę zajęć, różnorodność zadań, a co za tym idzie pozwala utrzymać zainteresowanie i uwagę dzieci, które z przyjemnością uczestniczą w kursie i nie mogą  się doczekać kolejnych zajęć.

Gry wybierzesz dla swojego dziecka atrakcyjne zajęcia i prowadzone przez profesjonalistę, wtedy nie będziesz musiał namawiać go na kolejne lekcje, tłumacząc, jak bardzo mu się to kiedyś przyda. Jeśli wybierzesz ciekawy, nowoczesny kurs, wtedy Twoje dziecko zacznie chętnie uczestniczyć w każdych zajęciach. Co więcej, jeśli będą to zajęcia w niewielkiej grupie, wtedy sam zobaczysz, jak szybko robi postępy i wplata angielskie słówka do codziennej rozmowy. Przestaniesz martwić się, że wyrzuciłeś pieniądze w błoto na kurs, który nie daje efektów, a zaczniesz cieszyć się z wyników swojego dziecka.

SZKOŁA BRILLIANT

CO OFERUJEMY NAJMŁODSZYM?

Fast Forward

małe, maksymalnie 6-osobowe grupy

Fast Forward

zajęcia od września do czerwca

Fast Forward

68 lekcji w ciągu roku

Fast Forward

spotkania 2 razy w tygodniu

Fast Forward

nowocześnie wyposażone sale z mnóstwem rekwizytów, plakatów, zdjęć, plansz i gier

Fast Forward

zajęcia multisensoryczne, które pobudzają wiele zmysłów w procesie nauki języka obcego

Fast Forward

naukę poprzez ruch, czyli lekcje prowadzone metodą Total Physical Response

Fast Forward

rozwijanie sprawności językowych, głównie słuchania i mówienia, a także nauczanie słownictwa oraz języka funkcyjnego

Fast Forward

kreatywne gry i zabawy, różnorodne zadania i angażujące materiały dydaktyczne

Fast Forward

brak konieczności zakupu podręcznika

Fast Forward

rozwijanie sprawności językowych, głównie słuchania i mówienia, a także nauczanie słownictwa oraz języka funkcyjnego

SZKOŁA BRILLIANT

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

 • Zakupiliśmy oczyszczacze powietrza do wszystkich sal. Usuwają one nie tylko wirusy, ale również alergeny, pyły i smog.
 • Zainwestowaliśmy w przenośne lampy dezynfekcyjne UV-C, które wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Są one wykorzystywane m.in w placówkach służby zdrowia.
 • Organizujemy zajęcia w małych grupach.
 • Używamy profesjonalnych preparatów do dezynfekcji powierzchni, a przy wejściu do szkoły znajduje się dezynfekator łokciowy.
 • Zleciliśmy kancelarii adwokackiej opracowanie procedur bezpieczeństwa zgodnych z wytycznymi GIS, które zostały wysłane i zaakceptowane przez sanepid.
Gwarancja Bezpieczenstwa 1
Gwarancja Satysfakcji 1

SZKOŁA BRILLIANT

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Boisz się, że twoje dziecko nie będzie chciało uczestniczyć w zajęciach? Nie musisz, ponieważ dajemy Ci gwarancję satysfakcji, która oznacza, że do 30 dni od pierwszych zajęć możesz bez żadnych konsekwencji zrezygnować z kursu. Co więcej, oddamy Ci pieniądze. W takiej sytuacji prosimy tylko o informację, co Tobie lub Twojemu dziecku się nie podobało, abyśmy mogli jeszcze bardziej ulepszyć nasze usługi w przyszłości!

DZIECI W WIEKU 7-8 LAT
2 x 45 min.

JEDNORAZOWA OPŁATA
ZA SEMESTR

970 zł

DZIECI W WIEKU 7-8 LAT
2 x 45 min.

2 RATY W SEMESTRZE

499 zł

DZIECI W WIEKU 7-8 LAT
2 x 45 min.

5 RAT
W SEMESTRZE

199 zł

DZIECI W WIEKU 5-6 LAT
2 x 45 min.

JEDNORAZOWA OPŁATA
ZA SEMESTR

870 zł

DZIECI W WIEKU 5-6 LAT
2 x 45 min.

2 RATY W SEMESTRZE

449 zł

DZIECI W WIEKU 5-6 LAT
2 x 45 min.

5 RAT
W SEMESTRZE

181 zł

DZIECI W WIEKU 3-4 LAT
2 x 35 min.

JEDNORAZOWA OPŁATA
ZA SEMESTR

680 zł

DZIECI W WIEKU 3-4 LAT
2 x 35 min.

2 RATY W SEMESTRZE

355 zł

DZIECI W WIEKU 3-4 LAT
2 x 35 min.

5 RAT
W SEMESTRZE

141 zł

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ!