ul. Graniczna 85, 32-087 Bibice
biuro@szkolabrilliant.pl
503 791 391

SZKOŁA BRILLIANT

DLA DZIECI

Zdajesz sobie sprawę, że znajomość języka angielskiego to podstawa i chcesz ułatwić swojemu dziecku naukę, aby mogło się swobodnie komunikować w każdej sytuacji? Pragniesz, aby Twoje dziecko uczyło się z przyjemnością i chętnie uczestniczyło w zajęciach językowych? Chcemy przybliżyć Ci założenia naszych kursów, abyś zweryfikował, czy jest to coś czego szukasz dla Twojego dziecka.

Nasze kursy opierają się na metodzie komunikacyjnej, która ukształtowała się w wyniku rozczarowania innymi, dotychczas stosowanymi metodami. Okazało się, że nie były skuteczne lub skupiały się tylko na wybranej zdolności językowej. Opiera się ona na interakcji i wykorzystaniu każdej możliwej sytuacji do rozmowy w języku obcym.

Sama znajomość słownictwa i form językowych jest niezwykle ważna, ale nie gwarantuje swobodnej komunikacji. Muszą one zostać wypowiedziane w odpowiednim kontekście, aby mogły być przyswojone. Większość poleceń na zajęciach podawana jest w języku obcym, co nie wyklucza użycia języka polskiego dla wyjaśnienia zawiłych i niezrozumiałych treści. Kluczem do sukcesu jest porozumiewanie się w języku angielskim od pierwszej lekcji i aktywizowanie uczniów do mówienia. Celem zaś jest osiągnięcie biegłości w rozmowie z osobą anglojęzyczną. Nie poprawiamy każdego błędu, tylko te, które zaburzają zrozumienie wypowiadanych zdań.

3427

SZKOŁA BRILLIANT

CO OFERUJEMY?

Fast Forward

test diagnostyczny

Fast Forward

małe, maksymalnie 6-osobowe grupy

Fast Forward

zajęcia od września do czerwca

Fast Forward

68 lekcji w ciągu roku

Fast Forward

spotkania raz w tygodniu na 2 lekcje

Fast Forward

podręczniki z dostępem do ćwiczeń multimedialnych lub różnorodnych zadań online

Fast Forward

dostęp do dziennika online, w którym można sprawdzić obecność, a także zakres przerobionego materiału

Fast Forward

nowoczesne sale wyposażone w tablice interaktywne

Fast Forward

rozwijanie wszystkich zdolności językowych

Fast Forward

komunikację na zajęciach w języku obcym

Fast Forward

wiele możliwości wypowiedzenia się dzięki pracy w parach, grupach, przeprowadzaniu dyskusji, dialogów i scenek sytuacyjnych

Fast Forward

wykorzystanie materiałów autentycznych oraz gier językowych

Fast Forward

wskazanie skutecznych strategii uczenia się

Fast Forward

świadectwo ukończenia kursu na określonym poziomie

Gramatyka oczywiście jest niezbędna, aby mówić sensownie i poprawnie, ale traktowana jest jako pomoc w szybszym przyswajaniu nowych struktur i umiejętności tworzenia własnych wypowiedzi. Komunikacja ustna wymaga zrozumienia przekazywanych treści i umiejętności tworzenia własnych, zatem niezbędne jest praktykowanie słuchania i mówienia. Komunikacja pisemna opiera się na zdolności czytania ze zrozumieniem oraz pisaniu własnych tekstów, więc ćwiczymy czytanie i pisanie.

Każde zajęcia to wiele okazji do rozmowy w języku angielskim dzięki pracy w parach, grupach, odgrywaniu scenek sytuacyjnych czy dyskusjach. Lektor dla dzieci w tym wieku jest autorytetem, ale prowadzi zajęcia na zasadach partnerstwa. Oznacza to, że dzieci maja prawo wyrazić swoje zdanie, niezadowolenie oraz częściowo wpływać na przebieg kursu, na przykład poprzez proponowanie ciekawych dla nich tematów.

Brak komunikacji między uczniami na zajęciach językowych powoduje, że pomimo znajomości słownictwa, ciężko jest im wypowiedzieć się nawet na najprostsze tematy. Maja też problemy ze zrozumieniem osób anglojęzycznych.  Taka sytuacja często ma miejsce w szkołach publicznych. Częste poprawianie błędów i wielokrotne wtrącanie się nauczyciela podczas wypowiedzi, skutkuje onieśmieleniem się kursanta i powoduje niechęć do prowadzenia dialogu w języku obcym.

Gdy Twoje dziecko zacznie często używać języka w różnych sytuacjach, wtedy zauważysz, że będzie mu coraz łatwiej budować zdania i spontaniczne wypowiedzi. Będzie na tyle pewne siebie, aby nawiązywać nowe znajomości w podróży i swobodnie rozmawiać z obcokrajowcami.

Niezwykle ważne jest prezentowanie materiałów autentycznych, czyli prawdziwych wypowiedzi osób anglojęzycznych na różne tematy oraz z różnym akcentem dostosowanych do wieku i rozwoju emocjonalnego kursantów. Dzieci muszą rozumieć, że angielski to nie tylko przedmiot w szkole, ale prawdziwy, żywy język używany codziennie przez miliony osób na całym świecie.

Szczególne miejsce na zajęciach mają gry i zabawy językowe, które nie są zarezerwowane tylko dla najmłodszych. Są one doskonałym narzędziem do nauki języków obcych, ponieważ poprzez zabawę stymulują proces nabywania nowej wiedzy. Gry wprowadzają element rywalizacji, współpracy w grupie i rozbudzają ciekawość świata, mobilizują do podejmowania działań, ale przeprowadzane są  bez udziału destrukcyjnego stresu. W kontekście nauki języka obcego rozładowują one napięcie i lęk towarzyszące podejmowanym próbom konstruowania pierwszych samodzielnych wypowiedzi w innym języku.

Lektor wraz z uczniami często odtwarza w grupie różne sytuacje z życia codziennego, aby jak najbardziej zbliżyć komunikację do naturalnej. Dzięki rozmowie z kolegami, uczniowie szybciej ośmielają się, a lektor dyskretnie poprawia powtarzające się błędy. Lektor na takich zającach to nie surowy nauczyciel, ale coach językowy, który spokojnie tłumaczy, subtelnie koryguje istotne błędy i pomaga uczniom zdobyć nadrzędny cel jakim jest swobodna komunikacja w języku angielskim na dowolny temat i w każdej sytuacji Dążymy do systemu 30/70 co oznacza, że lektor mówi przez 30% zajęć, a uczniowie przez 70%. Ta proporcja zmienia się w zależności od wieku i poziomu grupy.

Jak można zweryfikować rezultaty kursu? W naszej szkole rodzice otrzymują przy zapisie tematykę zajęć i zakres omawianych zagadnień oraz spis umiejętności, które zdobędzie uczeń w trakcie jego trwania. Pod koniec każdego semestru kursanci piszą test kontrolny.

A co jeśli dziecko będzie chore? Jak nadrobić zaległości? Wszyscy nasi kursanci lub ich opiekunowie w dniu zapisu otrzymują dostęp do systemu ActiveNow, w którym można kontrolować obecności, sprawdzić zakres omawianego materiału oraz postępy kursanta. Co więcej daje on możliwość dokonania szybkiej i wygodnej płatności przez DotPay.

W dzisiejszych czasach dzieci zwykle maja wiele zajęć dodatkowych, dzięki którym mogą się rozwijać i realizować swoje pasje, a rodzice coraz mniej czasu na nieustanne wożenie ich w różne miejsca. Dlatego postanowiliśmy zorganizować spotkania raz  w tygodniu, ale na dwie lekcje z przerwą. Blok zajęć jest tak skonstruowany, aby ćwiczyć wszystkie zdolności językowe.

Kontakt z językiem raz w tygodniu to zdecydowanie za mało, dlatego korzystamy z podręczników, które mają dostęp do aplikacji ułatwiającej naukę w domu. Zawiera ona mnóstwo ćwiczeń na danym poziomie, które pozwalają utrwalić wiedzę zdobytą na zajęciach. Co więcej lektor w swoim profilu może kontrolować wykonanie pracy domowej czy omówić problematyczne zadania.

1588
2042

Wymagamy także systematycznego przygotowania do zajęć oraz nauki nowych słówek, które są powtarzane na każdych zajęciach. Lektorzy ogromne znaczenie przywiązują do strategii uczenia się, dzięki którym nauka jest bardziej przyjemna i efektywna. Dobry kurs językowy połączony z pracą własną ucznia przynosi świetne rezultaty.

Kursy prowadzone w małych grupach dzieci w podobnym wieku przynoszą najlepsze wyniki, pozwalają na przyswojenie i opanowanie większej ilości niezbędnych słówek i zwrotów przy jednoczesnej interakcji z innymi uczestnikami. Kontakt z innymi dziećmi jest niezwykle ważny w kontekście nauki języka obcego, ponieważ dzieci nie uczą się tylko od lektora, ale również od siebie nawzajem. 6 osób to ilość pozwalająca na przeprowadzenie ciekawych zabaw i gier językowych, dialogów i scenek sytuacyjnych, a także na stałą uwagę lektora dla wszystkich jej członków.

Wiele szkół oferuje zajęcia w nawet dwa razy większych grupach. Oczywiście są aktywności, które się w nich sprawdzają, ale jeden lektor nie może całe zajęcia poświęcić wystarczająco dużo uwagi wszystkim kursantom. Im więcej osób w grupie tym trudniej utrzymać zainteresowanie dzieci.

Wybierając zajęcia w małych grupach masz pewność, że Twoje dziecko będzie aktywnie uczestniczyło w każdych zajęciach i różnorodnych zadaniach. Pozwoli to na przyswojenie znacznie większej ilości przydatnych słów i zwrotów, które będą wielokrotnie częściej powtarzane w 6-osobowej grupie.

SZKOŁA BRILLIANT

GWARANCJA BEZPIECZEŃSTWA

  • Zakupiliśmy oczyszczacze powietrza do wszystkich sal. Usuwają one nie tylko wirusy, ale również alergeny, pyły i smog.
  • Zainwestowaliśmy w przenośne lampy dezynfekcyjne UV-C, które wykorzystując światło ultrafioletowe, są jednym z najskuteczniejszych urządzeń zdolnym usunąć z powierzchni wirusy, bakterie, grzyby lub zniszczyć DNA czy RNA wszelkich mikroorganizmów, które zostaną poddane naświetleniu. Są one wykorzystywane m.in w placówkach służby zdrowia.
  • Organizujemy zajęcia w małych grupach.
  • Używamy profesjonalnych preparatów do dezynfekcji powierzchni, a przy wejściu do szkoły znajduje się dezynfekator łokciowy.
  • Zleciliśmy kancelarii adwokackiej opracowanie procedur bezpieczeństwa zgodnych z wytycznymi GIS, które zostały wysłane i zaakceptowane przez sanepid.
Gwarancja Bezpieczenstwa 1
Gwarancja Satysfakcji 1

SZKOŁA BRILLIANT

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Boisz się, że twoje dziecko nie będzie chciało uczestniczyć w zajęciach? Nie musisz, ponieważ dajemy Ci gwarancję satysfakcji, która oznacza, że do 30 dni od pierwszych zajęć możesz bez żadnych konsekwencji zrezygnować z kursu. Co więcej, oddamy Ci pieniądze. W takiej sytuacji prosimy tylko o informację, co Tobie lub Twojemu dziecku się nie podobało, abyśmy mogli jeszcze bardziej ulepszyć nasze usługi w przyszłości!

KURSY DLA DZIECI

JEDNORAZOWA OPŁATA
ZA SEMESTR

970zł

KURSY DLA DZIECI

2 RATY W SEMESTRZE

499 zł

KURSY DLA DZIECI

PŁATNOŚĆ MIESIĘCZNA
5 RAT

199 zł

Poproś swoje dziecko o rozwiązanie testu językowego

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ!