DLA DOROSŁYCH

Bez względu na to czy angielskiego uczysz się od wielu lat, wracasz po długiej przerwie, czy zaczynasz od podstaw, w Szkole Językowej Brilliant znajdziesz kurs dopasowany do Twoich potrzeb.

Dorośli, którzy przychodzą na pierwsze lekcje często zgłaszają, że pomimo znajomości słówek i gramatyki, czują duży opór przed mówieniem. Po kilku spotkaniach zaczynają jednak coraz częściej zabierać głos i coraz śmielej się wypowiadać. Dlaczego tak jest?

Wszystkie nasze zajęcia bazują na komunikacji, a na mówienie przeznaczamy większą część lekcji – także na niższych poziomach, gdzie kursanci potrzebują jeszcze dużego wsparcia lektora. Zaczynamy więc rozgrzewką językową, rozmową na bieżące tematy, powtórką materiału z poprzednich lekcji i luźnym wprowadzeniem do nowego tematu. W ten sposób budujemy atmosferę, a nasi kursanci mogą swobodnie wejść w rytm zajęć.

Przez całą lekcję lektor komunikuje się z grupą w języku angielskim, a w przypadku grup o niższym poziomie zaawansowania, włącza też język polski np. do wytłumaczenia zawiłości gramatycznych. Nie uczymy się jednak angielskiego po polsku i od pierwszych zajęć staramy się przyzwyczajać naszych kursantów do mówienia, pisania i myślenia (!) po angielsku. Szukamy więc wspólnie sposobów na to, jak powiedzieć coś prościej, korzystając z tego, co już potrafimy, a nie tłumacząc skomplikowane polskie zdania na angielski.

If you don’t use it, you lose it! mówi angielskie powiedzenie i ciężko się z nim nie zgodzić. W Brilliant wiemy, że aby odnieść sukces językowy potrzebujemy praktyki i częstych powtórek. Nie uczymy się więc na pamięć całych list słówek (dobrze wszystkim znanych ze szkoły), ale poznajemy kontekst, w jakim dane słowo jest użyte, tworzymy własne przykłady, a później ćwiczymy w formie różnorodnych aktywności (dyskusje, quizy, zabawy językowe). Poznany materiał – zarówno jeśli chodzi o słownictwo, gramatykę czy funkcje językowe – powtarzamy też na kolejnych zajęciach albo wracamy do nich za kilka tygodni. Dlaczego? Regularne powtórki, nawet krótkie, są dużo bardziej efektywne niż jednorazowe powtarzanie dużych partii materiału, np. z trzech rozdziałów w podręczniku. Częste powtarzanie buduje też silną motywację kursantów do tego, aby pracować w domu i systematycznie utrwalać materiał, który poznali podczas zajęć.

W wielu szkołach językowych po każdym zrealizowanym rozdziale w podręczniku, kursantów czeka test. Kursanci w Brilliant nie uczą się w ten sposób. Dzięki małym grupom, lektor może na bieżąco monitorować postępy uczniów, przeprowadzać regularne powtórki i przygotowywać dodatkowe materiały, które pomogą utrwalić wiedzę. Pisanie testu przez całe zajęcia odbiera kursantom możliwość mówienia i sprawdzenia wiedzy w praktyce, na czym najbardziej nam zależy. Test jest przewidziany tylko na koniec semestru, jako informacja zwrotna dla kursanta i lektora, a także potwierdzenie opanowania materiału na danym poziome.

Czy uczmy się z podręczników? I tak i nie J. Chociaż kursanci proszeni są o zakup podręcznika z renomowanych wydawnictw (Oxford lub Macmillan), zajęcia nie polegają na bezmyślnym wykonywaniu kolejnych ćwiczeń. Przed każdymi zajęciami lektor wybiera z podręcznika materiał, który uzna za stosowny, ale przygotowuje także różnorodne materiały dodatkowe: pytania do dyskusji, zdjęcia, gry językowe oraz materiały autentyczne takie jak anglojęzyczne filmiki, reklamy, fragmenty programów telewizyjnych, wystąpień publicznych artykułów z prasy anglojęzycznej – w zależności od poziomu i upodobań kursantów. Uczestnicy zajęć korzystają także z nowoczesnych technologii i internetowych platform do nauki języka. Podręcznik traktujemy jako bazę i „listę kontrolną”, która pozwala nam określić, czego powinniśmy się dowiedzieć w danym semestrze i na jakim etapie nauki jesteśmy.

Co jeszcze wyróżnia nasze kursy dla dorosłych? Głęboko wierzymy, że nauka powinna być skuteczna i przyjemna, dlatego dbamy o jak najlepszą atmosferę na zajęciach. Zatrudniamy pozytywnych i kreatywnych lektorów, którzy potrafią nie tylko w profesjonalny sposób przekazać wiedzę, ale także złapać kontakt z grupą i zainspirować do działania. Niejednokrotnie zdarza się, że kursanci zostają chwilę po zajęciach, aby dokończyć dyskusję na korytarzu czy parkingu.

Od września 2022 będziesz mógł otrzymać dofinansowanie do kursu!

Zapytaj w sekretariacie szkoły jak je uzyskać!

CO OFERUJEMY?

test diagnostyczny

małe, maksymalnie 8-osobowe grupy

62 lekcje w ciągu roku

Fast Forward

spotkania raz w tygodniu na 2 lekcje (2 x 45 min)

Fast Forward

nowoczesne sale wyposażone w tablice interaktywne

wsparcie wykwalifikowanego lektora

Fast Forward

rozwijanie wszystkich sprawności językowych ze szczególnym naciskiem na speaking (mówienie)

Fast Forward

zróżnicowane formy pracy (praca w parach, grupach, praca z nowymi technologiami, materiałami autentycznymi, grami językowymi etc.)

Fast Forward

podręczniki z renomowanych wydawnictw + wiele materiałów dodatkowych

Fast Forward

dostęp do dziennika online, w którym można sprawdzić obecność, a także zakres zrealizowanego materiału

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Chcesz skorzystać z dofinansowania kursu? Od lipca 2023 posiadamy znak jakości MSUES, a nasze usługi znajdują się w BUR. Oznacza to, że można realizować u nas dofinansowania kursów. Jeśli potrzebujesz informacji jak to zrobić, skontaktuj się z nami.

Formularz zapisu

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! 🙂

Sprawdź cenę kursu

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ!