Ruszyły zapisy na rok 2023/24 Więcej informacji
503 791 391
531 691 865

SZKOŁA BRILLIANT

DLA DOROSŁYCH

Bez względu na to czy angielskiego uczysz się od wielu lat, wracasz po długiej przerwie, czy zaczynasz od podstaw, w Szkole Językowej Brilliant znajdziesz kurs dopasowany do Twoich potrzeb.

Dorośli, którzy przychodzą na pierwsze lekcje często zgłaszają, że pomimo znajomości słówek i gramatyki, czują duży opór przed mówieniem. Po kilku spotkaniach zaczynają jednak coraz częściej zabierać głos i coraz śmielej się wypowiadać. Dlaczego tak jest?

Wszystkie nasze zajęcia bazują na komunikacji, a na mówienie przeznaczamy większą część lekcji – także na niższych poziomach, gdzie kursanci potrzebują jeszcze dużego wsparcia lektora. Zaczynamy więc rozgrzewką językową, rozmową na bieżące tematy, powtórką materiału z poprzednich lekcji i luźnym wprowadzeniem do nowego tematu. W ten sposób budujemy atmosferę, a nasi kursanci mogą swobodnie wejść w rytm zajęć.

2817
30

Przez całą lekcję lektor komunikuje się z grupą w języku angielskim, a w przypadku grup o niższym poziomie zaawansowania, włącza też język polski np. do wytłumaczenia zawiłości gramatycznych. Nie uczymy się jednak angielskiego po polsku i od pierwszych zajęć staramy się przyzwyczajać naszych kursantów do mówienia, pisania i myślenia (!) po angielsku. Szukamy więc wspólnie sposobów na to, jak powiedzieć coś prościej, korzystając z tego, co już potrafimy, a nie tłumacząc skomplikowane polskie zdania na angielski.

If you don’t use it, you lose it! mówi angielskie powiedzenie i ciężko się z nim nie zgodzić. W Brilliant wiemy, że aby odnieść sukces językowy potrzebujemy praktyki i częstych powtórek. Nie uczymy się więc na pamięć całych list słówek (dobrze wszystkim znanych ze szkoły), ale poznajemy kontekst, w jakim dane słowo jest użyte, tworzymy własne przykłady, a później ćwiczymy w formie różnorodnych aktywności (dyskusje, quizy, zabawy językowe). Poznany materiał – zarówno jeśli chodzi o słownictwo, gramatykę czy funkcje językowe – powtarzamy też na kolejnych zajęciach albo wracamy do nich za kilka tygodni. Dlaczego? Regularne powtórki, nawet krótkie, są dużo bardziej efektywne niż jednorazowe powtarzanie dużych partii materiału, np. z trzech rozdziałów w podręczniku. Częste powtarzanie buduje też silną motywację kursantów do tego, aby pracować w domu i systematycznie utrwalać materiał, który poznali podczas zajęć.

W wielu szkołach językowych po każdym zrealizowanym rozdziale w podręczniku, kursantów czeka test. Kursanci w Brilliant nie uczą się w ten sposób. Dzięki małym grupom, lektor może na bieżąco monitorować postępy uczniów, przeprowadzać regularne powtórki i przygotowywać dodatkowe materiały, które pomogą utrwalić wiedzę. Pisanie testu przez całe zajęcia odbiera kursantom możliwość mówienia i sprawdzenia wiedzy w praktyce, na czym najbardziej nam zależy. Test jest przewidziany tylko na koniec semestru, jako informacja zwrotna dla kursanta i lektora, a także potwierdzenie opanowania materiału na danym poziome.

Czy uczmy się z podręczników? I tak i nie J. Chociaż kursanci proszeni są o zakup podręcznika z renomowanych wydawnictw (Oxford lub Macmillan), zajęcia nie polegają na bezmyślnym wykonywaniu kolejnych ćwiczeń. Przed każdymi zajęciami lektor wybiera z podręcznika materiał, który uzna za stosowny, ale przygotowuje także różnorodne materiały dodatkowe: pytania do dyskusji, zdjęcia, gry językowe oraz materiały autentyczne takie jak anglojęzyczne filmiki, reklamy, fragmenty programów telewizyjnych, wystąpień publicznych artykułów z prasy anglojęzycznej – w zależności od poziomu i upodobań kursantów. Uczestnicy zajęć korzystają także z nowoczesnych technologii i internetowych platform do nauki języka. Podręcznik traktujemy jako bazę i „listę kontrolną”, która pozwala nam określić, czego powinniśmy się dowiedzieć w danym semestrze i na jakim etapie nauki jesteśmy.

Co jeszcze wyróżnia nasze kursy dla dorosłych? Głęboko wierzymy, że nauka powinna być skuteczna i przyjemna, dlatego dbamy o jak najlepszą atmosferę na zajęciach. Zatrudniamy pozytywnych i kreatywnych lektorów, którzy potrafią nie tylko w profesjonalny sposób przekazać wiedzę, ale także złapać kontakt z grupą i zainspirować do działania. Niejednokrotnie zdarza się, że kursanci zostają chwilę po zajęciach, aby dokończyć dyskusję na korytarzu czy parkingu.

1152

Od września 2022 będziesz mógł otrzymać dofinansowanie do kursu!

Zapytaj w sekretariacie szkoły jak je uzyskać!

SZKOŁA BRILLIANT

CO OFERUJEMY?

Fast Forward

test diagnostyczny

Fast Forward

małe, maksymalnie 8-osobowe grupy

Fast Forward

62 lekcje w ciągu roku

Fast Forward

spotkania raz w tygodniu na 2 lekcje (2 x 45 min)

Fast Forward

nowoczesne sale wyposażone w tablice interaktywne

Fast Forward

wsparcie wykwalifikowanego lektora

Fast Forward

rozwijanie wszystkich sprawności językowych ze szczególnym naciskiem na speaking (mówienie)

Fast Forward

zróżnicowane formy pracy (praca w parach, grupach, praca z nowymi technologiami, materiałami autentycznymi, grami językowymi etc.)

Fast Forward

podręczniki z renomowanych wydawnictw + wiele materiałów dodatkowych

Fast Forward

dostęp do dziennika online, w którym można sprawdzić obecność, a także zakres zrealizowanego materiału

SZKOŁA BRILLIANT

GWARANCJA SATYSFAKCJI

Chcesz skorzystać z dofinansowania kursu? Od lipca 2023 posiadamy znak jakości MSUES, a nasze usługi znajdują się w BUR. Oznacza to, że można realizować u nas dofinansowania kursów. Jeśli potrzebujesz informacji jak to zrobić, skontaktuj się z nami.

Formularz zapisu

Wypełnij poniższy formularz kontaktowy. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania! 🙂

Formularz rejestracji

Sprawdź cenę kursu

UMÓW SIĘ NA BEZPŁATNĄ ROZMOWĘ!