szkoła językowa michałowice, angielski michałowice, angielski bibice,

Co lepsze dla dziecka: szkoła językowa czy korepetycje w domu? 10 nieoczywistych powodów, które rozwieją Twoje wątpliwości.

Odpowiedź w sumie wydaje się prosta.
No bo nad czym się tu zastanawiać. To oczywiste, że indywidualny tok nauki niesie za sobą szereg korzyści:

  • bo nauczyciel skupia się tylko na dziecku,
  • bo nauczyciel może szybko poprawić błędy,
  • bo nauczyciel przypilnuje dziecko, by się uczyło i powtarzało za nim,
  • bo nauczyciel…

Tak, i na pewno sporo na tych lekcjach zarobi. Tylko… czy te lekcje mają być dla niego? Czy raczej dla Twojego dziecka?
To co z pozoru wygląda bardzo ekskluzywnie, nie zawsze idzie w parze z efektami.
Dlaczego?
Mamy dla Ciebie 10 powodów, które pokażą Ci zupełnie inny punkt widzenia.
Trafia do nas wielu rodziców, którzy po pierwszym miesiącu przychodzą do sekretariatu i mówią, że mieli korepetytora. I początki rzeczywiście były fajne. Ale potem…
Dziecko szybko się nudziło. Nie mogło się skupić na zajęciach, a powtarzanie słówek i gramatyki wcale nie sprawiało mu radości. Cały zapał i początkowa fascynacja gdzieś uciekły, a sam dźwięk słów “zaraz angielski” wywoływał ogromną niechęć i zdenerwowanie.
Czy musi tak być?
Oczywiście, że nie. A to dlatego, że możesz wybrać inaczej. Szkoła językowa to rozwiązanie, którego nie trzeba się obawiać – i udowodnimy Ci to na naszym własnym przykładzie.
W szkole językowej Brilliant:

#1 Rozwijamy pasję do języka - zamiast wkuwania na pamięć

Odmienna, niż w szkołach i na korepetycjach, metoda prowadzenia zajęć – z użyciem multimediów, materiałów autentycznych, gier językowych – sprawia, że dziecko oswaja się z językiem w swoim naturalnym środowisku. W środowisku, które lubi. W środowisku, które mu się nie nudzi. To sprawia, że nie tylko nadrobi szkolny materiał, ale w krótkim czasie wyprzedzi poziomem rówieśników i podstawę programową. A skąd o tym wiemy? Bo…

#2 Sprawdzamy efekty - bez znanych i NIElubianych kartkówek

Pamiętasz ten stres przed każdym egzaminem? Może Twoje dziecko też się tak denerwuje? To nic miłego… też tego nie lubimy. Dlatego w szkole językowej Brilliant wszystkie testy i egzaminy są formą przywileju i nagrody. Nasze motto brzmi: “zobacz, jak dużo się nauczyłeś”. Dzieci chętnie podchodzą do sprawdzania ich postępów poprzez metodę stacji dydaktycznych. A rodzice? Na bieżąco śledzą ich postępy. Nie udałoby się to bez ciągłego szkolenia i doskonalenia naszych umiejętności – nie tylko językowych, ale też pedagogicznych. Wkładamy w nie dużo serca i poświęcenia.

#3 Tworzymy grupy, które motywują

Samodzielna nauka to – szczególnie dla dzieci – ogromne wyzwanie. Wszystko zmienia się, gdy wokół znajdzie się kilkoro rówieśników – wtedy dopiero się dzieje! Patrzą na siebie, co kto potrafi i też chcą umieć to co inni. To tak, jak dzieci posiadające starsze rodzeństwo – uczą się od nich. Naturalnie chcą się dostosować – a że do tego dochodzi jeszcze dziecięca ciekawość… Po prostu to wykorzystujemy i…

#4 Budujemy zaangażowanie - przez całe zajęcia

Ani minuty nudy! Wszystko dzieje się szybko i naturalnie – nie ma podziału na lektora i dzieci. Każdy angażuje się w ten sam sposób – tworząc rozwojową grupę. Bo…

#5 Rozmawiamy. WSZYSCY

I to baaaaaardzo dużo rozmawiamy. Bo na tym właśnie polega nauka języka. W parach, w grupie, podczas zabawy. Angielski szkolny staje się nagle angielskim – żywym. Dzieci nudzą się teorią – one kochają praktykę! Dlatego na to wszystko…

#6 Mamy plan i nie wahamy się go wdrażać

Bo program zajęć dla każdej grupy MUSI być dopasowany. Podobnie jak wykorzystywana metoda – z planem wiemy, co działa a co nie. I Ty wiesz, jakich efektów się spodziewać. U nas chaosem jest tylko zabawa – zaplanowana! 🙂 Podobnie…

#7 I materiały dostosowane do wieku każdej grupy

A także wybranej metody nauczania. Wszystko musi się łączyć i uzupełniać – tylko wtedy Twoje dziecko osiągnie zamierzony cel. Oczywiście nie mówimy tu tylko o książkach. Są gry, są karty i tablice interaktywne – wszystko co pomoże Twojemu dziecku mówić, pisać i czytać po angielsku.
Jednak nie tylko na język zwracamy uwagę. Oprócz tego…

#8 Budujemy most przyjaźni

Wiemy z doświadczenia, że w grupach nawiązują się nowe znajomości. Niektóre z nich przeradzają się w prawdziwą przyjaźń. I o to chodzi – tak gdzie jest przyjaźń, tam jest bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. Nas już nie dziwi, czemu dzieci chcą tu przebywać 🙂 I jeszcze jedna ważna sprawa:

#9 Sprawiamy, że Twoje dziecko nigdy nie będzie się bać mówić po angielsku

Bo tego boi się większość. “A co jak złego słówka użyję?”, “a co gdy nie ten czas?”, “będą się ze mnie śmiać”. No nie. Na to nie pozwolimy. Uczymy tak, jak każdy z nas uczył się języka ojczystego. Naturalnie! Ten sposób eliminuje do maksimum stres i przejmowanie się składnią. Grunt to się dogadać, zrozumieć i przekazać konkretną informację.

#10 I jeszcze nie mówimy ostatniego słowa

Bo uczenie dla samego uczenia to nie nasza działka. Kochamy to co robimy i kochamy angielki. I pasją do niego chcemy zarazić Ciebie i Twoje dziecko. Ciągle doskonalimy metody prowadzenia zajęć, np. naszą nowość – metodę Teddy Eddie – naukę przez zabawę dla dzieci już od 2 roku życia. Tak, takie maluszki najlepiej chłoną języki.

Chcesz się przekonać na własnej skórze jak wyglądają zajęcia w szkole językowej Brilliant?

Zapisz dziecko na bezpłatną lekcję pokazową!

Najlepsze jest to, że możesz to zrobić całkiem za darmo. Wystarczy, że zapiszesz się poniżej na bezpłatną rozmowę poziomującą.
Przyjdźcie. Zobaczcie. I zostańcie.
Czekamy na Was! 🙂