headphones 1024x683 Szkoła Brilliant

Warto poznać kilka ciekawostek związanych z językiem angielskim!

*Około 11% mieszkańców naszej planety (ok 600 milionów) potrafi czytać po angielsku. Najwięcej ludzi na świecie, bo ok 800 milionów używa jednak języka mandaryńskiego. Są to głównie Chińczycy.

*Język angielski jest językiem urzędowym w 67 krajach.

*Na świecie istnieje ponad 125 dialektów języka angielskiego.

*Ponad 80% zawartości Internetu powstało w języku angielskim.

*Ponad 85% danych przechowywanych w komputerach na całym świecie jest w języku angielskim.

*Według statystyk 22% książek oraz 63% czasopism jest wydawanych w języku angielskim.

*Jaki język jest używany w Stanach Zjednoczonych? ŁATWE! Oczywiście, że angielski! Nie jest to jednak jedyny język, jaki można usłyszeć w tym kraju, a rząd USA nie ustanowił żadnego języka urzędowego

*Język angielski jest oficjalnym językiem przestrzeni powietrznej, więc personel lotniczy oraz obsługa lotniska muszą dobrze go znać.✈️

*Słyszałeś o Szekspirze? Ten słynny poeta i dramaturg wymyślił ponad 1000 nowych slow i zwrotów, a większość z nich używamy w języku angielskim do dziś!

*Najczęściej używaną literą jest „e” i stanowi ona 11% tego języka.

*Pierwszy słownik języka angielskiego został zredagowany w 1755 roku.

*Język angielski posiada ok. miliona słów, co czyni go jednym z najbogatszych pod względem słownictwa języków na świecie, ale DON’T WORRY! Przeciętny Anglik używa ich zwykle 10 – 15 tysięcy, a znajomość już 2-3 tysięcy pozwala na swobodną komunikację. Nie trzeba zatem wkuć miliona słówek, aby móc się porozumieć!

*Co roku do słownika języka angielskiego dopisywanych jest ok. 4000 nowych słów, oznacza to, że średnio co dwie godziny powstaje nowe słowo!