headphones 1024x683 Szkoła Brilliant

Warto poznać kilka ciekawostek związanych z językiem angielskim! ???

Około 11% mieszkańców naszej planety (ok 600 milionów) potrafi czytać po angielsku. Najwięcej ludzi na świecie, bo ok 800 milionów używa jednak języka mandaryńskiego. Są to głównie Chińczycy.??
Język angielski jest językiem urzędowym w 67 krajach.?
Na świecie istnieje ponad 125 dialektów języka angielskiego.??
Ponad 80% zawartości Internetu powstało w języku angielskim.??
Ponad 85% danych przechowywanych w komputerach na całym świecie jest w języku angielskim.??
Według statystyk 22% książek oraz 63% czasopism jest wydawanych w języku angielskim.??
Jaki język jest używany w Stanach Zjednoczonych? ŁATWE! Oczywiście, że angielski! Nie jest to jednak jedyny język, jaki można usłyszeć w tym kraju, a rząd USA nie ustanowił żadnego języka urzędowego
Język angielski jest oficjalnym językiem przestrzeni powietrznej, więc personel lotniczy oraz obsługa lotniska muszą dobrze go znać.✈️??
Słyszałeś o Szekspirze? Ten słynny poeta i dramaturg wymyślił ponad 1000 nowych slow i zwrotów, a większość z nich używamy w języku angielskim do dziś!?
Najczęściej używaną literą jest „e” i stanowi ona 11% tego języka.??
Pierwszy słownik języka angielskiego został zredagowany w 1755 roku.??
Język angielski posiada ok. miliona słów ??, co czyni go jednym z najbogatszych pod względem słownictwa języków na świecie, ale DON’T WORRY! Przeciętny Anglik używa ich zwykle 10 – 15 tysięcy, a znajomość już 2-3 tysięcy pozwala na swobodną komunikację. Nie trzeba zatem wkuć miliona słówek, aby móc się porozumieć!???
Co roku do słownika języka angielskiego dopisywanych jest ok. 4000 nowych słów, oznacza to, że średnio co dwie godziny powstaje nowe słowo!?